ВЕЛИКОДНІ ГАЇВКИ 2018
Веселіться, люди світу,
Веселіться нині.
Даруй, Боже, щастя й долю
Нашій Україні!
Люблю весну, та хто її не любить,
Коли життя цвіте мов пишний сад.
І, мов у сні, шепочуть листя губи.
І квіти шлють солодкий аромат.
Такими словами 19 квітня 2018 року на території Будинку науково-технічної творчості учнівської молоді м. Дрогобича по вул. Трускавецькій 45, був проведений виховний захід
«ВЕЛИКОДНІ ГАЇВКИ 2018», який був підготовлений керівником гуртка «Юні фотоаматори» Гутей Марією Володимирівною та учнями СШ №16, ЗОШ № 3 та усіма присутніми на цьому святі.
Метою виховного заходу було пригадати великодні звичаї нашого народу, осучаснити їх та привити молодому поколінню. Продемонструвати забави та гаївки, які водяться на великодньому тижні. Вже понад тисячу років наш народ святкує Великдень як найбільше свято, оповивши його чудовими релігійними обрядами і сполучивши символіку Великодня з українськими національними звичаями та піснями.
Усі діти разом з своїми керівниками гуртків та гостями заходу водили різноманітні гаївки, і цим самим підтримували і відкривали для себе самобутність, красу та чарівність української пісні.
На святі звучали гаївки про невинне кохання і прихід весни, гарні коломийки виконані під сопілку та декламування віршів у виконанні учнів СШ №16– (5 клас) Білецької Андріани, Грицик Зоряни, Мартинюк Вікторії, Хом’як Анни, Рудницької Марти, Чигрин Юлії, Дзюрика Олега; (7 клас) Кардиш Христини, Кальницької Софії, а також ЗОШ №3 – (5 клас) Абашів Назарія, Березун Вікторії, Мартинів Ольги, Романів Софії, Свиридової Наталії, Бринь Марти.
Також був проведений конкурс малюнка «КОТИЛАСЯ ПИСАНОЧКА», де своїх учнів підтримали та отримали нагороди такі керівники гуртків – Вороблевська Віра Петрівна («Бісерне рукоділля»), Арістова Наталія Йосифівна («Крою та шиття»), Буца Оксана Ігорівна («Ліпка з гіпсу та пластиліну»), Шабан Уляна Петрівна («Виготовлення сувенірів»), Щудло Марія Василівна («Орігамі»), Белз Іванна Василівна («Цікава математика»), Мосевич Рома Юліанівна («Початкове технічне моделювання»).
Виховний захід показав небайдужість молоді до традицій та душі – пісні українського народу, що молоде покоління прагне і вміє цінувати національні скарби.
Було багато усього різноманітного на святі. Найважливіше – посмішки на обличчях людей, які домінували цього дня. Найменші учасники отримали на доданок смачні ласощі, зроблені керівниками усіх гуртків.
Звичайно, всі свята закінчуються, але у дитячих серцях, напевно, назавжди залишаться ті приємні спогади з дитинства, і ті гаївки, які, сподіваємося, діти будуть проводити кожного року у великодній час. Робімо все можливе, аби передавалися вони нашим нащадкам, щоби кожна дитина, молода людина несла скарб української сутності із покоління в покоління, примножуючи та урізноманітнюючи.
Дай, Боже, нам і всій Україні писанкової радості, великоднього здоров’я і МИРУ на многії літа!